CHP’li Kotan: Makam aracı ile odası arasına sıkışmayacağım

ANTALYA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan, bugün Konyaaltı sahilindeki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, belediye başkanı olduğu takdirde hayata geçirmeyi planladığı projelerini tanıttı.

Proje tanıtım toplantısına CHP milletvekilleri Aliye Coşar ve Cavit Arı, Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Konyaaltı Seçim Komitesi Başkanı, 22. Dönem Milletvekili Tuncay Ercenk, Konyaaltı İlçe Başkanı Demet Gündüz, İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, İl Gençlik Kolları Başkanı Özkan Yılmaz, Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Nedret Yıldırımdemir, Konyaaltı İlçe Gençlik Kolları Başkanı İsmail Koçak, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı temsilen meclis üyesi Belgizar Burcu, Muratpaşa İlçe Başkanı Can Okan Kıran ile birlikte diğer CHP il ve ilçe yöneticileri katıldı.

‘KRİZLERİ MEDYA İLE AŞTIK’

CHP adayı Cem Kotan, özgeçmişi ve projeleriyle ilgili tanıtım videolarının gösterimiyle başlayan programda yaptığı konuşmada, adaylığı açıklandıktan sonraki 2 aylık bir çalışma sürecini verimli geçirdiklerini söyledi. Adaylığının açıklandığı günlerde bazı gerginlik ve problemlerin yaşandığını hatırlatan Kotan, bu sıkıntıları basının doğru bilgi aktarımı sayesinde aştıklarını belirterek basın mensuplarına teşekkür etti.

‘BÖCEK VE ESEN’E MESAJ’

‘Konyaaltı’nı birlikte yönetelim’ sloganı altında mahalle toplantıları yapmak istediklerini belirten Cem Kotan, sorunları mahalle mahalle dinleyeceklerini, talepler doğrultusunda bir rota çizeceklerini, gerekli takvimi, bütçeyi oluşturacaklarını söyledi.
Makam aracı ile makam odası arasında sıkışmayacağını, her zaman halkın arasında olacağını söyleyen Kotan, önceki başkanların çalışmalarına da değinerek şunları söyledi: “Muhittin Böcek zamanında, Semih Esen zamanında yapılan projeler de var projelerimizin içinde. Biz geçmişimize bağlıyız. Benim için çok değerli iki belediye başkanı. Onların yaptığı projeleri biz devam ettireceğiz. Ama ne yapacağız, geliştireceğiz. Biz aldığımız çıtayı üste taşımakla mükellefiz. Eksik noktalar vardır. Biz onları tamamlaya tamamlaya halkçı belediyeciliğin nasıl yapıldığını Türkiye’ye göstermek istiyoruz. 5 yıl boyunca çok güzel bir hikaye yazmak istiyoruz” dedi.

‘PROJELERİ HALKA SORDUK’

Aday adaylığı döneminde elinde 100 civarında proje olduğunu dile getiren Cem Kotan, adaylık açıklandıktan sonra 2 ana konunun öne çıktığını belirterek, şöyle devam etti: “Birincisi sloganımız ne olacaktı. Aday adayıyken ‘Konyaaltı’nı birlikte yöneteceğiz’ sloganını devam ettirme kararı aldık. Bunu gerçekleştirmek için de 100 projeyi bir kenara bıraktık ve ‘Halkımıza ineceğiz, onların talep ve isteklerini dinleyeceğiz, projeleri ona göre şekillendireceğiz’ dedik. Şu anda belirlediğimiz 41 projenin tamamı Konyaaltı halkının talep etiği şeyler. Biz onların taleplerini yansıtıyoruz. Burada çılgın proje yok. Hepsi hayata dokunan, hayatın içinde konfor alanları yaratmayı amaçlayan projeler.”

‘HALKIN YOL HARİTASI’

Yol haritasını Konyaaltı halkının belirlediğini söyleyen Cem Kotan, kamuoyu yoklamasında gelen en önemli taleplerden birinin Konyaaltı Belediye Başkanı ile halk arasındaki iletişimin geliştirilmesi olduğuna değindi. Kotan, “Bize belediye başkanı aramızda olsun, esnafa ziyarette bulunsun, parkta olsun, sporda olsun, devamlı hayatın içinde yanımızda olsun talepleri geldi. Biz söylemlerimizin ne kadar doğru olduğunu anladık. Katılımcı, demokratik bir politika izleyip, ‘Konyaaltı’nı halkla birlikte yöneteceğiz’ dememizin altının ne kadar dolu olduğunu gördük” dedi.

‘BAŞKANIN HAYALİ OLMALI’

Seçim çalışmalarına başladığı günden itibaren geçen iki aylık süreçte, sandığa yansıyacak oy oranları konusunda hızlı bir yükseliş öngördüklerini söyleyen Cem Kotan, “Yaşanan tartışmalara rağmen sahadaki çalışmalarımız bizi, muazzam bir şekilde ittifak dönemi oy oranına yakın bir orana doğru götürüyor. Bundan çok memnunuz. Bir kentte bir belediye başkanı olacaksanız her zaman hayaliniz olmak zorunda. Antalya’da 20 yıldır siyaset yapıyorum. Gençlik kolları başkanlığından meclis üyeliği ve büyükşehir çalışmalarına kadar her alanda hizmet verdim. En büyük hayalim Konyaaltı’nı Konyaaltı halkıyla birlikte yönetmek” diye konuştu.

‘3 AYDA BİR MUHTARLAR MECLİSİ’

Halkla birlikte yönetme planının detaylarını anlatan Cem Kotan, “Birincisi Muhtarlar Meclisi düşünüyoruz. Bir ilçede muhtarlar ve belediye başkanları seçilmiş olarak görev yapar. Bunlar atanmış değil, halkın tercihiyle gelmiş kişiler olsa da aralarında her zaman için bir bürokrasi oluyor. Muhtarlarla periyodik olarak 3 ayda bir buluşup ilçeyle alakalı değerlendirme yapacağım. Arada hiçbir bürokrat olmayacak. Divan başkanlığını belediye başkanı yapacak. 39 muhtarla gerekirse 3-4 saat toplantı olacak. Orada bürokratlara gerekli talimatlar verilecek. 3 ay sora hizmet yapılmadıysa belediye başkanı hesabını soracak” dedi.

RUHSATTA ENGELLİ ŞARTI

Antalya’daki engellilerin özellikle özel işletmelere girişlerde ve tuvaletler konusunda sorun yaşadıklarını söyleyen Kotan, göreve geldiğinde ruhsat verme aşamasında engellilerle ilgili sorunların göz önünde tutulup giderilmesini sağlayacaklarını söyledi. Bunun aynı zamanda yasada tanımlanmış bir zorunluluk olduğuna dikkat çeken Kotan, bu konudaki ihtiyaçlarla ilgili projelerinin de olacağını söyledi. ‘Engelsiz yaşam kampüsü’ sözü veren Kotan, engellilere özel kampüsün Türkiye’de ilk olacağını belirterek, burada sanat ve müzik atölyeleri, görme engellilere ‘ses oyunculuğu’ gibi eğitimler verileceğini söyledi.

ÖĞRENCİYE YURT, ANNEYE TEMİZLİK

Kotan’ın açıkladığı 41 hedef arasında, ihtiyacı olana yemek, çamaşırhane ve terapi desteği, öğrencilere yurt ve ucuz lokanta, kadın danışma merkezi, yeni annelere sıcak yemek ve temizlik desteği, gençlik inovasyon merkezi, modern sanat galerisi, kültür mirasın korunmasına destek, kapalı spor kompleksi, yüzme havuzu, scooter parkı, bisiklet yolları, düğün, nişan gibi organizasyonlar için kapalı alan kompleksi, üreticiye soğuk hava deposu, yaşlılara emekli kahveleri, çocuklara yeni kreş ve oyun alanları, etüt merkezleri, dil kursları gibi projeler yer aldı.

‘BİR NÖBET DEĞİŞİMİ OLUYOR’

CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Demet Gündüz, Konyaaltı’nda seçim kazanmalarının muhtemel bir durum olduğunu belirterek, amaçlarının rekor kırmak olduğunu söyledi. CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı da programda yaptığı konuşmada şu mesajı verdi: “Bu dönem bir nöbet değişimi oluyor. Genç arkadaşımız Cem Kotan bayrağı devralıyor. Bizim parti anlayışımızda parti meclisinin aldığı kararlar önemlidir, bu kararlar etrafında birleşmemiz kadar doğal bir şey yoktur. Adayımız Cem Kotan’ın arkasındayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x