Sahaya İnen Şiddetin Borsa’da Etkisi Ne Oldu? Hakeme Atılan Yumrukla Futbol Hisseleri Düştü

Ankaragücü-Rizepor karşılaşmasında Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca’nın hakem Halil Umut Meler’e yumruk atmasıyla başlayan şiddet tartışmalarını, hakemlerin maçlara çıkmayacaklarını açıklaması, TFF’nin ligleri süresiz tatil etmesi ve Koca’nın tutuklanması izledi. 4 büyüklerin hisselerinin işlem gördüğü Borsa’da da hisseler tüm bu olanlardan nasibini aldı.

Ankaragücü-Rizespor maçının bitiş düdüğüyle Türk futbol tarihine geçen kara bir gece daha yaşandı. Maçın hakemi Halil Umut Meler, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca tarafından yumruklandı, beraberindeki kişiler de yere düşen Meler’i tekmeledi.

Futbol camiası için çok hareketli olan gecede hem şiddet infial yarattı hem de önemli kararlar birbirini izledi. Hakemler maçlara çıkmayacaklarını açıklarken, Türkiye Futbol federasyonu da yaptığı olağanüstü toplantıda ligleri süresi tatil ettiğini açıkladı.

Hakem Meler hastaneye kaldırılırken, olaya karışan herkesten şikayetçi oldu. Koca da önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı sonra da olaylara karıştığı iki kişiyle birlikte tutuklandı.

Tüm bu olanların yankılar sürerken, Borsa İstanbul’da işlem gören futbol kulüplerinin hisseleri de bu olanlardan etkilendi.

Beşiktaş (BJKAS) hisseleri güne düşüşle başlarken, yüzde 2’nin üzerinde kayıpla 47,48 seviyesinden işlem görüyor.

Fenerbahçe (FENER) hisseleri dün günü 112,3 seviyesinden artıda tamamlarken, bugüne 108,7 seviyesinden açılış yaptı ve yüzde 4 seviyesinde eksiyle 107,7 TL’den işlem görüyor.

Galatasaray (GSRAY) hisseleri dün de günü kayıpla tamamlarken, bugüne de kayıpla başladı ve yüzde 0,53 seviyesinde 7,54 TL’den işlem görüyor.

Yaklaşık 2 aydır düşüş trendinde olan Trabzonspor (TSPOR) hisseleri 10 kuruş kayıpla güne başlarken, yüzde 2 seviyesinde gerilemeyle 2,87’den işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x