Resimde diğerlerinden farklı olan emojiyi 20 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Tuhaf olanı sadece iyi bir dedektif bulabilir!

Zekâ testleri, eğlenceli ve zorlu deneyimler sonucu analitik becerinizi, sabrınızı ve detaylara olan dikkatinizi ölçer. Zekâ testlerinin en sevilenlerinden biri olan görsel zekâ testleri, görsel zorlukların üstesinden gelmenize, ayrıntılara dikkat etmenize ve odaklama sürenizi geliştirmenize yardımcı olur.

Görsel zekâ testlerinde cevap çoğu zaman gözünüzün önünde yer alır ve iyi bir odaklanma ve dikkat ile hızlıca fark edilebilir. Göründüğü kadar basit olmayan görsel zekâ testlerinin çözümlerini bir dedektif gibi ince eleyip sık dokuyarak bulabilirsiniz. Bir dedektif misali görsel becerilerinizin üst düzey olması gerekir.

Haber7.com ekibi olarak bugün aranızdaki dedektiflerin kendisini keşfetmesi için bir görsel zekâ testi hazırladık. Derin bir nefes alın ve teste geçin.

RESİMDE DİĞERLERİNDEN FARKLI OLAN EMOJİYİ 20 SANİYE İÇERİSİNDE BULUN
 

Yukarıda rengarenk meyvelerden oluşan illüstrasyon görselini görüyorsunuz. Resmin renkleri ve güzelliği kendine çekiyor. Ancak bu resimde diğerlerinden farklı olan bir emoji bulunuyor. Küçük bir davetsiz misafir var. Bir kelebek…

Sizden resimde diğerlerinden farklı olan emojiyi yani kelebeği 20 saniye içerisinde bulmanızı istiyoruz. Kendinize güveniyor ve detaylar sizin için bir yaşam biçimi olduğunu düşünüyorsanız sizi böyle alalım. Süreniz başladı!

Resimde diğerlerinden farklı olan emojiyi bulmak için odaklanmanız ve tüm detaylara hızlı bir şekilde dikkatli göz gezdirmeniz gerekiyor. Bir dedektif misali ayrıntılarda boğulmadan ama onları asla atlamadan hızlıca resimde diğerlerinden farklı olan emojiyi yani kelebeği bulmaya çalışın.

Çevrimiçi görsel zekâ testleri sizi eğlendirirken, problem çözme ve analitik düşünme gibi zihinsel becerilerinizin gelişmesine büyük ölçüde yardımcı olur. Bunun yanı sıra zihninizi boşaltarak kısa bir sürede olsa sakinleşmenize yardımcı olur.

Resimde diğerlerinden farklı olan emojiyi bulabildiniz mi? Cevabınız evetse iyi bir dedektifin olmazsa olmaz görsel becerileri sizde de mevcut! Kelebeği bulamayan okuyucularımız ise endişelenmesin, yerini bulmanıza yardımcı olacağız. Cevap görseline geçmeden isterseniz görsele tekrar bakın ve diğerlerinden farklı olan emojiyi yani mor kelebeği tekrar arayın!

Evet, süre bitti. Büyük bir renk cümbüşü içerisinde diğerlerinden farklı olan emoji bir kelebekti. Bu davetsiz misafirin yeri ise;

Peki, siz resimde diğerlerinden farklı olan emojiyi 20 saniye içerisinde bulabildiniz mi yoksa süre size yetmedi mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x